Zařazení hřebců do plemenitby pro rok 2017

14.01.2017 13:02

V případě, že by jste rádi začali připouštět se svým novým AMHA  hřebcem AMHA klisny je zapotřebí vyplnit formulář „žádost o zařazení hřebce do ústředního rejstříku plemeníků“ . Tento formulář naleznete na našich webových stránkách v sekci „ Plemenitba „. Případně si o něj napište na info@amhc.cz. Vyplněný formulář je zapotřebí zaslat do Centrální evidence koní ve Slatiňanech a to společně s genetickým typem koně, kopií potvrzením o původu koně a doporučením našeho klubu. O doporučení našeho klubu si prosím pište na email: info@amhc.cz. V případě ,že budete chtít připouštět pouze  AMHA klisny ,tak se váš hřebec nemusí účastnit licentace. V případě, že by jste rádi s vaším AMHA  hřebcem připouštěli i jiná plemena koní, musíte se obrátit na jejich chovatelská sdružení a pravděpodobně se zúčastnit  licentace.