Plemenná kniha amerického miniaturního koně

Pro všechny americké miniaturní koně existuje jen jedna plemenná kniha , kterou vede AMHA - American Miniature Horse Association.

Vstup do této knihy naleznete zde :  plemenná kniha AMHA

MÁM AMHA HŘEBCE A BUDU PŘIPOUŠTĚT JEN AMHA KLISNY ( z hlediska české legislativy)

Pro ty z Vás, kteří chtějí se svým AMHA hřebcem připouštět AMHA klisny nemusíte v ČR na licentaci.Je však zapotřebí zaslat Žádost o zařazení Vašeho hřebce do Ústředního registru plemenných hřebců v ČR a to  Centrální evidenci koní ve Slatiňanech. Za zařazení Vašeho hřebce zaplatíte jen JEDNORÁZOVĚ  a to v roce zařazení hřebce do ÚR plemeníků a v následujících letech již nemusíte nikdy žádat o Oprávnění k plemenitbě na další rok !

Vaše žádost o zařazení hřebce do ÚR plemeníků musí být opatřena souhlasem našeho klubu.CE ve Slatiňanech Vás následně vybaví klasickým připouštěcím rejstříkem do kterého budete zapisovat připouštění svého hřebce.Součástí tohoto rejstříku jsou také propisovací připouštěcí lístky které koncem roku předáte do CE ve Slatiňanech ( a to buď jednotlivé připouštěcí lístky s Vaší poznámkou,že si ponecháváte připouštěcí rejstřík a nebo celý připouštěcí rejstřík, když by jste měli málo připouštěcích lístků na další rok.), dále lístky předáte  majitelům klisen a také pracovníkovi který provádí registraci hříbat - na základě pracovníka - registrátora Vám bude následně z CE Slatiňany vydán modrý průkaz koně/ hříběte do kterého budete zapisovat všechny vakcinace a také  tento průkaz musí být vždy s Vaším koněm ,když bude cestovat v ČR nebo do zahraničí.Registrátor popisované hříbě automaticky očipuje . Číslo čipu bude následně uvedeno v průkazu koně.

Poplatek za zápis hřebce do ÚRP a vybavení hřebce připouštěcím rejstříkem ÚEK vybírá pouze v roce přidělení čísla ÚRP. Pro další připouštěcí sezony se poskytují rejstříky zdarma. Není také zapotřebí žádat každý rok o Oprávnění hřebce k plemenitbě na další rok !

urp_zadost.pdf (34274)  - žádost o zařazení hřebce do ústředního rejstříku plemeníků

________________________________________________________________________________

Připouštěcí rejstřík včetně připouštěcích lístků (černé prvopisy) se vrací Centrální evidenci Slatiňany : ÚEK ČR, Hřebčín Slatiňany , Zámecký park 169, 538 21 Slatiňany nejpozději do 31.12. příslušného roku.

AMHA PRAVIDLA  naleznete zde  RULE BOOK 

ja © jakékoliv kopírování textů nebo fotografií je zakázáno !