Chcete ušetřit na elektřině?


Žijeme v poměrně neradostné době. Sice se máme tak dobře, že nám může většina světové populace závidět, jenže ve srovnání s předchozími lety jsme si přece jenom začali pohoršovat. Rostou tu ceny, a to takovým tempem, že je naše reálné příjmy ne a ne dohonit, a tak postupně klesá naše životní úroveň. A my abychom se třeba dnes a denně zamýšleli nad tím, jak to zvládneme, jak se svými neadekvátními příjmy vyžijeme. A mnohé z nás trápí třeba i přehnaně vysoké účty za elektřinu.

solární panely

Není se tu vlastně čemu divit. Vlivem ukrajinské války a německé burzy vystoupaly ceny naší elektřiny na dříve nemyslitelnou úroveň, a když vezmeme v potaz, že to nejsou jediné výdaje, které nám vzrostly, je to problém. Který kdekdo z nás řeší jen s vypětím všech svých sil.

Pro mnohé z nás jsou prostě ceny elektřiny nad jejich možnosti, a mnozí další se s nimi vypořádávají jen s velkými obtížemi. Ale na druhou stranu, a to si přiznejme, jsou u nás i lidé, kteří růst cen elektrické energie s klidem v duši ignorují. A nemusí jít jenom o lidi bohaté natolik, že nemusí hledět na peníze. V klidu jsou i takoví lidé, jako jsem já nebo vy.

solární panely

A proč některé z nás růst cen elektřiny nevzrušuje? Jednoduše proto, že si tito pořídili fotovoltaické panely, a díky tomu se tak stali třeba i naprosto soběstačnými, co se této energie týká. Někomu takovému zajišťuje třeba fotovoltaická elektrárna 10kwp tolik energie, kolik dotyčný potřebuje, a tento pak nemá důvod se rozrušovat kvůli tomu, kolik zaplatí a zda zvládne například účet za zimní období, pokud bude zima tuhá a bude tak nutno hodně topit, a to právě proudem.

Zkrátka a dobře jsou na tom dnes nejlépe ti, kdo vsadili na sluneční energii. Protože těm slouží Slunce zcela bezplatně. A nehrozí, že by se na tomto svitu nějak podepsala inflace nebo situace na evropském trhu s energiemi.