Prima auto

Také určitě budete souhlasit se mnou, že automobil je opravdu pro každou rodinu moc praktický. Abych se přiznala, tak já bez automobilu nedám už ani ránu. A vlastně si nedokáži představit, že bych zase opět musela jezdit autobusem nebo používat vlak. Nebavilo by mě to a taky jsem vždycky tam velice rychle nastydla. Třeba na zastávce, když jsem čekala opravdu dlouho na autobus, který měl například dvacet pět minut zpoždění. Tohle je opravdu nejhorší. Protože venku je třeba takové velice proměnlivé počasí, takže když pak někam jdete, je vám třeba například ještě zima, jenomže když potom stojíte na zastávce a má autobus opravdu hodně dlouho zpoždění, tak potom i vám je opravdu veliká zima.

Ráda řídím.

Jenomže potom vylezete z autobusu třeba po půl hodině a najednou tam v cílové stanici je vám opravdu takové vedro, že z toho snad je nemožné nechytit angínu nebo chřipku. Proto jsem si řekla, že já jsem opravdu hodně ráda, že jsem si udělala řidičské oprávnění, abych mohla normálně jezdit automobilem jako normální lidé. Znám ale lidi, kteří se například opravdu hodně bojí jezdit automobilem, protože si ani nedělají řidičské oprávnění. Já tohle samozřejmě chápu, protože ne každý člověk je odhodlaný v tom, že bude někdy řídit auto. Například můj bratr. Bratr se úplně bojí jezdit autem.

Mám ráda auta.

A on má sice kolo a takové ještě jedno elektrokolo a také koloběžku, takže raději jezdí na tomhle. Když jsem se bratra ptala, jak je v tom rozdíl, tak mi bratr řekl, že automobil jezdí po hlavní silnici, kde jsou například také kamiony a další auta, kdežto na nějakých stezkách je jenom pouze kolo. Tohle je sice pravda, ale vlastně člověk si může udělat opravdu vážný úraz, opravdu na čemkoliv. A to i když jde pěšky anebo když třeba veze kočárek. Tady neznamená, že když je něco automobil, že to nutně musí být velice špatné anebo také nebezpečné.