S podnikáním jsou starosti


Znáte nějaké bohaté soukromé podnikatele? Že se ptám! Určitě nějaké znáte. A ne-li už jejich vlastní jména, pak aspoň názvy jejich úspěšných firem. Protože to jsou lidé a podniky, jejichž věhlas je takový, že o nich nešlo a nejde neslyšet. A někdy samozřejmě vzbuzují i docela oprávněnou závist.

Ale ne každý podnikatel se má jako dejme tomu Rockefeller nebo Rothschild, a ne každá firma je jako Coca-Cola, Volkswagen, Apple nebo z našich třeba ČEZ. Daleko více podniků se spíše potýká s ekonomickými těžkostmi, než že by se stala stálicemi na globálních nebo aspoň regionálních trzích. A spousta firem dokonce zažívá ekonomické problémy, jichž se ne vždy dá zbavit vlastními silami.

kreslené peníze

A co dělají podnikatelé, OSVČ a firmy, když se jejich podnikání právě nedaří tak, jak by tomu mělo být? No, co asi? Nechtějí-li to ještě vzdát, berou si podnikatelské půjčky a investují je. A doufají, že s takovou podporou jejich byznys přežije těžká období, udrží se na trhu a snad bude i do budoucna vzkvétat. A když se vezme dost výhodná půjčka a smysluplně se využije, může se úspěch skutečně dostavit. Protože v podnikání je možné snad úplně všechno.

Ale aby se s nějakou tou půjčkou zadařilo, musí být dostupná a výhodná jako dejme tomu americká hypotéka bez registru. Jelikož půjčka, kterou podnikatel nedostane, mu není k ničemu, drahá půjčka ho zruinuje a půjčka s nesplnitelnými podmínkami může také ledacos zkomplikovat. Ale u nebankovní hypotéky to prakticky nehrozí. U té každý od počátku ví, zda ji dostane, a podmínky splácení jsou takové, že se dají zvládat.

britské libry

A když u nebankovních hypoték nejsou problémem ani nižší příjmy žadatelů nebo některé záznamy v registrech dlužníků, není důvod, proč by si je člověk nevzal. A neprospěl tím svému soukromému podnikání, jehož osud by byl jinak možná definitivně zpečetěn.