Šetřete správným výběrem domu


Pokud budete chtít stavět dům, určitě zvažujete více variant. Každá má totiž něco do sebe. Jestli zatím bydlíte v bytě ale chcete si pořídit dům, zvažte všechny aspekty, které budou ovlivňovat to, jak dobře se vám v domě bude žít. Pořízení domu totiž není záležitost jen na chvíli, ale většina lidí chce v domě prožít celý život. Proto zvažte typ domu, vzdálenost od vašich zaměstnání, od školky a školy pokud máte nebo chce mít děti, od lékaře a podobně. Není dobré se stěhovat na konec světa, pokud na to nejste zvyklí. Pozemky a starší domy k renovaci jsou zde sice levnější, ale dojíždění bude dražší.

stavba domu

Novostavba je lepší?
Pokud máte ve svém okolí někoho kdo renovoval starší dům, nejspíš vám řekne že to nebylo nic jednoduchého. Přestavba domu může trvat i několik let. Jestli je pro vás prioritou brzké stěhování, určitě si vyberte novostavbu. Většinou je snažší a jednodušší. Staré domy mají také tu nevýhodu, že jsou postaveny z materiálu, který dobře neizoluje, a i když se dům zateplí a použijí se moderní vytápěcí technologie, bude mít starší dům vždycky větší tepelnou ztrátu než novostavba.

Stavíme nízkoenergetické domy, a to jak zděné domy, tak i dřevostavby. Naše domy jsou kompletně hotové a připravené k nastěhování. Domy předáváme v termínu. Co v nich najdete? Domy jsou kompletně hotové včetně fasády a střechy, a v každém domě najdete solární panely a tepelné čerpadlo. Díky tomu jsou naše domy nízkoenergetické, a pomůže vám ušetřit spoustu peněz za elektřinu a vytápění.

tepelné čerpadlo

Někdy se lze setkat s tím, že do některých starších domů se tepelné čerpadlo příliš nehodí. Majitelé starých domů s čerpadel si stěžují na to, že mají na zdech plísně a úspora je zanedbatelná, či paradoxně ještě doplácí za teplo. I proto je lepší vybrat si u nás novostavbu, která nebude na provoz tak nákladná jako starší nemovitost.