Tipy na místa na levnou dovolenou


Při plánováni dovolené musíte vzít v úvahu spoustu faktorů, pokud chcete, aby byla vaše dovolená levná a cenově přijatelná. Kromě toho ale berte v úvahu i to, zda vám daná země nabídne to, co chcete na dovolené zažít, dostupnost různými druhy dopravy nebo i bezpečnost dané země. Před plánováním prozkoumejte ceny letenek, veřejné dopravy, ubytování i jídla a vybírejte z možností, které pro vás budou cenově nejpřijatelnější.

Pojďme se podívat na tipy na země, kde můžete strávit úžasnou, a přesto levnou dovolenou.

Maďarko

Strávit dovolenou u našich sousedů vás může vyjít cenově velmi příznivě. Nejenom, že nepotřebujete letenky, ale pohodlně se zde dostanete autobusem, vlakem nebo autem. V Maďarsku byste určitě měli navštívit hlavní město Budapešť, některé z proslulých maďarských lázní nebo jezero Balaton.

Maďarsko

Mexiko

Zde mohou být sice dražší letenky, ovšem Mexiko samo o sobě je velmi levnou zemí. Najdete tu levné možnosti ubytování i levné možnosti stravování. Je tu bohatá pouliční kultura, spoustu zajímavých měst a také nádherné moře. Jen se vyhýbejte některým místům, kde je vysoký kriminalita.

Srbsko

Možná trochu netypická země pro dovolenou, ale proč ne? Hlavní město Bělehrad je jedno z nejzajímavějších evropských kulturních měst, a je o dost levnější než jiná zajímavá velká evropská města, jako Paříž nebo Berlín. Je snadné zde najít levné ubytování a seženete zde i levné letenky a nudit se zde rozhodně nebudete.

Srbsko

Česká republika

Proč nestrávit vaši dovolenou v domácí krajině? Česká republika má tolik míst, které můžete navštívit a vychutnat si jejich krásu! Neutratíte za letenky a tím, že zde všechno znáte, a platíte ve své měně, se nenecháte napálit turistickými pastmi. Navíc i v Česku najdete možnosti levného ubytování, v Českých Budějovicích můžete využít možnosti levného ubytování v Českých Budějovicích.