Když koberec zapáchá a jsou na něm vyšlapané cestičky


Čištění koberců je daň za pohodlí – jestliže přemýšlíte nad tím, co položit na podlahu, abyste se doma cítili pohodlně a měli tu zajištěný potřebný komfort, a probíráte se všemi možnými i nemožnými variantami podlahových krytin, nakonec stejně skončíte u koberců, protože je to stále ta nejměkčí, nejvíce hebká, nejteplejší a nejpohodlnější krytina ze všech. A navíc dobře vypadá, protože pokud koberec položíte s maximální šikovností, pokryje celou plochu místnosti tak, aby nikde nebyly patrné žádné spáry či nerovnosti.

koberec na podlaze

Mít na podlaze koberec je mnohdy i balzám na vaše pocuchané nervy, ono někdy stačí projít se sem a tam bosými chodidly a rázem se vám zlepší nálada, protože na chodidlech je tolik nervových zakončení, která vytváří pocit pohody, rozkoše a blaženosti. Jenže právě to časté chození naboso, nebo jen v tenkých ponožkách či silonových punčochách, zatlačuje prach mezi kobercová vlákna a přidává do něj mastný pot. Jestliže se tento proces opakuje den co den, několik měsíců či let, na koberci se pak objeví vyšlapané cestičky, většinou šedavé či nahnědlé barvy, a to je pak důvod povolat na čištění koberců v Praze 6 specialisty s výkonným a dobře recenzovaným strojem Rotovac.

koberec v obýváku

Chůze na koberci naboso či v ponožkách způsobuje další nepříjemný jev, a sice zápach, za nímž stojí bakterie, rozkládající náš pot. A jistě dobře víte, že pot na chodidlech bývá velmi intenzivně cítit, a pokud jím nasákne váš koberec, můžete se dostat do situace, že se budete stydět pozvat si domů návštěvu. Kdyby se naklonila nad koberec nebo se nad něj posadila, což je na návštěvách poměrně časté, bylo by jí jasné, že váš vztah k hygieně asi nebude zrovna valný. Nenechávejte váš koberec ve stavu, kdy připomíná týden nošené ponožky, a postarejte se o to, aby byl dostatečně reprezentativní, a aby vám také přinášel radost.