Podlahové topení zvládnete namontovat i vy


Systémová deska pro podlahové vytápění si získává čím dál více zájemců a my bychom si mohli objasnit, co je ve hře, a jaké důvody nás vedou k takovému rozhodnutí.

Nikde žádný radiátor – podlahové vytápění nepotřebuje ke své činnosti jediný radiátor. Tím pádem odpadá jejich instalace a ruku na srdce, žádný radiátor není ozdobou domu, je tomu spíše naopak, snažíme se je všemožně něčím zakrýt – záclonami, závěsy, dřevěným bedněním atd.

vytápění v domě

Rovnoměrně šířené teplo – když se zaměříte na to, jak se z klasického radiátoru šíří teplo do okolního prostoru, zjistíte, že tato plochá deska, položená na svislo, uvolňuje teplo zejména v úzkém pásu směrem ke stropu. Je to logické, protože teplý vzduch stoupá vzhůru, a i když je radiátor poměrně velký, není položený na plocho, čímž by se teplo šířilo do prostoru rovnoměrněji. Topení v podlaze uvolňuje teplo po celé ploše místnosti rovnoměrně, čímž se velmi rychle vzduchová hmota promísí a je tu teplo jak u stropu, tak i u podlahy. Díky tomu se nemusí žádný prostor zbytečně přetápět, což u radiátorů bohužel bývá zvykem – aby vám nebyla zima od nohou, musíte více vyhřát strop, ačkoli tam tak velké teplo vůbec nepotřebujete.

regulátor topení

Chodidla jako hmatový orgán – chodidlům někteří lidé nevěnují téměř žádnou pozornost, ale ve skutečnosti je to velmi důležitý hmatový orgán a někteří moudří a zkušení léčitelé provádí reflexní terapie (masáže) právě na chodidlech, čímž se stimuluje práce tělesných orgánů a dochází k jejich léčení. Reflexní terapii napodobuje i chůze po teplém povrchu podlahy, kde je nainstalováno podlahové vytápění a navíc se doma můžete pohybovat zcela naboso, což je také zdravější jak pro vaše orgány, tak i pro vytvoření nožní podélné a příčné klenby. Podlahové topení je tedy svým způsobem i terapeutická zdravotní pomůcka pro každého bez rozdílu věku, která působí preventivně i léčebně.