Potřebujete se zbavit stodoly?

Téměř v každém venkovském domě byly stodoly. Na vesnicích se domy dělily podle toho, čím se jejich majitelé živili. Největší statky měli sedláci, menší domy měli lidé kteří chovali dobytek, a maličké domky mívali lidé, kteří neměli ani pole, ani nechovali dobytek, ale jen vypomáhali sedlákům. Ve větších domech byly stodoly samozřejmostí, a mnoho z nich se u domů dochovalo dodnes. Ve stodolách se schovával dobytek, zemědělské stroje, a sloužily jako sklad na seno, slámu a další nutné věci. Stávaly na konci pozemku, ale protože jejich využití bývalo menší a menší, lidé se o ně přestali starat, čemuž v mnohém odpovídal jejich stav.

dřevěná stodola

Stodoly bývaly brány jako hospodářské stavení, a stavěly se z méně kvalitních materiálů. Kdo se o stodolu pořádně nestaral, tomu prostě postupem času začala padat. Lidé přestávali chovat dobytek a tak stodoly začali hodně bourat. Někde stojí dodnes, ale v nepříliš dobrém technickém stavu. Někdo ji chce zachránit aby ji mohl využívat třeba jako garáž nebo dílnu, ale většina lidí o ni zájem nemá a tak se rozhodli ji zbourat nadobro. Máte na svém pozemku stodolu, která už má svoje nejlepší roky dávno za sebou?

stodola louka

Je lepší ji shodit než spadne sama
Jestli v ní máte něco schovaného nebo okolo ní chodíte třeba po zahradě, je rozhodně lepší ji zbourat, dokud nikoho neohrožuje. Pokud nemáte zkušenosti ze staveb, bude nejlepší když práci zadáte někomu, kdo zkušenosti má. Nechte demolici na odbornících a neriskujte svoje zdraví. Určitě vás zajímá jaká je za demolice stodoly cena Vyklizenirychle
. Tak jako u každé práce na zakázku není možné cenu určitě paušálně předem. Cena se skládá z několika položek, a je nutné ji spočítat individuálně po obhlídce objektu či fotografií. Cenu vám spočítáme rádi na základě https://moodle.org/mod/forum/discuss.php%3Fd%3D336630 vaší poptávky a sdělíme vám ji v co nejkratším možném termínu. Věříme, že se ní budete spokojeni.