Jak na pitný režim v letních měsících

Dodržovat pitný režim v horkých letních teplotách a pravidelně hydratovat dostatkem tekutin svůj organismus v letních parnech je velmi důležitým návykem, bez jehož dodržování vás mohou potkat nepříjemné zdravotní problémy. A takovým komplikacím je lepší se v letních měsících spíše vyhnout, abyste si léta a jeho radovánek mohli užívat naplno. Jenže, jak si poradit s tím, když vám pít prostě nejde a nejde? Nejdůležitější je vytrvat a po prvních neúspěších to nevzdat. Často se totiž stává, že člověk několik dní nezvládne pít úplně tak, jak by bylo dobré a řekne si, že se to prostě nikdy nenaučí a celému pitnému režimu jen zamává na rozloučenou.

Sklenice vody

Jenže to je právě ten problém! Pokud člověk vytrvá a bude se snažit své neúspěchy porážet, místo toho, aby se jim jednoduše poddal, nakonec si vytvoří návyk a pravidelnému doplňování tekutin se naučí. A pokud byl předchozí popis pro vás málo konkrétní, pojďme se nyní vrhnout do konkrétních rad. S pitný režimem si jednoduše poradíte, když na sebe nebudete zpočátku klást velké nároky a každý malý krok kupředu pro vás bude úspěchem. S hydrataci začínejte už od rána a dbejte na to, aby tekutiny byly do vašeho těla doplňovány po celý den. To znamená, že ani v práci byste jejich příjem tedy neměli omezovat, a naopak byste také měli dostatečně pít. K tomu vám může pomoci vhodně zvolená láhev s příjemným designem, ze které se vám podaří pít s radostí.

Kapka vody

Důležité však je zvolit k hydrataci ty správné tekutiny. Vhodná je voda, různé druhy čajů (pozor však na černý a s bylinkovými postupujte opatrněji) a občas si dopřejte i minerálku či ovocnou šťávu. Pokud vám obyčejná voda nechutná nebo vám přijde závadná, obohaťte ji o kousky ledu či ovoce. Jestliže však ani toto nepomáhá a její chuť je skutečně nepříjemná, možná bude načase vyhledat pomoc instalatéra například instalatéra z Praha. Nezbývá než popřát, ať se vám podaří pít pravidelně, a hlavně se hned nevzdáváte!