Plot nabízí ochranu a klid

Je pochopitelné, že si nikdo nepořizuje svůj dům s kusem pozemku proto, aby mu tam lezla veřejnost tak, jak se jí jenom zlíbí. Lidé si pořizují podobný nemovitý majetek hlavně proto, aby měli kde bydlet a měli tam dostatečný klid v přítomnosti pouze těch, kdo jsou tam zváni. Jenže ti, kdo sem zváni nejsou, to třeba někdy nechápou. Nedochází jim, že tam nemají co dělat, případně je jim to jedno. A tak chce mít někdo doma klid, jenže copak může, když tam mívá kromě vítaných i nevítané návštěvníky? Nemůže. To aby pořád někoho ve vší slušnosti a třeba i neslušně vyháněl, což netěší.

plot se zámkem

Různé firmy jsou na tom často poměrně podobně. I ty chtějí, aby do jejich objektů nikdo nelezl, ovšem současně nechtějí ani pravý opak, tedy aby zaměstnanci utíkali z práce. A to by bylo potřeba hlídačů, aby na perimetr takové firmy stačili, aby celou firmu uhlídali!

Jak ti, tak i oni by tedy potřebovali nějaké řešení. Něco, co by na hranicích jejich pozemků dalo všem jasně najevo, že tato mez se nepřekračuje. Že se nesmí bez dovolení ani ven, ani dovnitř. A takové řešení není zdánlivě těžké najít. Stačí přece kolem takového pozemku a objektu postavit plot.

dítě za plotem

Jenže on není plot jako plot. A tak by si třeba z něčeho ryze formálního nikdo nic nedělal, leckterý plot by byl ignorován. A protože to nelze dopustit, je třeba vybrat si to pravé. A pokud už se touto otázkou zabýváte… Nelíbil by se vám beton? https://www.montazmpc.cz/l/nelibil-by-se-vam-beton/. Tedy plot zhotovený právě z betonu?

Když se zbavíte představy o tom, že je beton pouze nevábně vyhlížející panel ke stavbě sídlištních domů, určitě zjistíte, že právě takový betonový plot stojí přinejmenším za uvážení. Protože je v podobě plotů vlastně i dobře vypadající, i dobré služby prokazující. Přes ten se jen tak někdo nebo něco nedostane, tento odolá nepřízni počasí i jiným vnějším vlivům, a tak dlouho a spolehlivě chrání před vetřelci i prchajícími lidmi. A každý ho může ke své plné spokojenosti mít.