Proč si nechat postavit vestavěnou skříň v předsíni


Vestavěné skříně začaly být nesmírně populární již v devadesátých letech, mohli jste se s jejich nabídkou setkat například ve velkých obchodních centrech, a již tehdy se počítalo s tím, že budou poskytovat dokonalý úložný prostor na jediném místě, aniž byste museli neustále někam odbíhat a hledat kalhoty, klobouk, boty na ples nebo potápěčskou výbavu na dovolenou. Mít vše uspořádané a navíc přehledné v jedné skříni, to už samo o sobě stojí za úvahu, ovšem do hry vstupuje ještě jeden faktor, a sice kam skříň vlastně umístit?

skříň v ložnici

Do ložnice? Proč ne, ale je tu jedno velké ALE. Jakmile stěnu ložnice pokryjete souvislou vrstvou posuvných dveří, zmizne vám přímo před očima skoro metr šíře obytného prostoru po celé jeho ploše, a to není zanedbatelné. U malých ložnic v městských bytech to může hrát rozhodující roli v pocitu, jaký pak budete v této místnosti mít.

nábytek v ložnici

Nežli si ze své ložnice vytvořit sklad věcí a připadat si tu jako „skladník ve šroubárně“ ze známého filmu „Marečku podejte mi pero“, je výhodnější vestavěné skříně umístit do předsíně. Nahlédněte do odkazu Předsíně 24 https://www.sten-skrine.cz/predsine0024, abyste měli představu, jak takovéto návrhy vypadají, a co lze od nich očekávat. Předsíň se vám sice zúží, to je jasné, ale tam se zdržujete v průběhu dne jen pár minut, a tak to zúžení prakticky ani nepocítíte a nemusíte jej řešit.

Tedy i v předsíních lze využít veškerých předností vestaveb, jimiž jsou zejména na míru poskládané vnitřní uspořádání a posuvné dveře, vysouvající se pouze do stran, nikoli do prostoru, abyste pak o ně zakopávali a padali na zem jako hrušky ze stromu. Šatní skříně křídlové jsou již dávno překonány dveřmi posuvnými, a to nejen tím pověstným zakopáváním a údery kolenem do dřevotřískových laminovaných desek, ale i obtížnou údržbou samotných pantů, na nichž jsou celou svou vahou křídlové dveře zavěšené.