Stěhujeme se v září

Září je měsíc, který rozhodně nemilují školáci. Končí dvouměsíční prázdninové volno a přichází znovu čas výuky, spojený s mnoha povinnostmi, a v určitém slova smyslu i se stresem. Dospělí jsou na tom mnohem lépe a mnozí z nich si také na září plánují část dovolené, protože bývá v rekreačních oblastech menší ruch, a ve spojení s babím létem je takový pobyt ideální pro pěší turistiku nebo cykloturistiku.

dřevěná bedýnka

Září je ovšem ideální doba i pro stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ a kdekoli jinde. Naznačil nám to i film „Kulový blesk“, jehož děj se odehrává právě zhruba v polovině září. Jaké výhody plynou z této záříjové volby?

Ideální teplota vzduchu – léto milujeme proto, že se můžeme koupat ve volné přírodě, chodit v lehkém oblečení a slunit se na pláži. A když udeří tropy, je nejlépe právě u vody. Rozhodně není dobrý nápad se v tropickém vedru stěhovat, je to velmi vysilující a někdy i zdraví nebezpečné. V zimě se zas musíme neustále oblékat a svlékat a na chodníku se objevuje námraza. Na podzim nebo na jaře je ideální teplota pro lehký pohyb a tělesnou práci, což je právě případ stěhování.

krabice na stěhování

Délka dne – kdo preferuje stěhování v zimě a domnívá se, že si to nejhorší alespoň odbyde v době, kdy je venku nevlídno a nikoho to kromě lyžařů ven netáhne, může narazit na problém se zkracujícím se dnem. Nejkratší dny v roce jsou kolem Vánoc, tehdy je den v naší zeměpisné šířce pouhých osm hodin, a toto může přivodit některé problémy, například s instalací nábytku, spotřebičů a zejména svítidel. Za denního světla se přece jen veškeré činnosti provádí lépe.

Provoz na silnicích – ten sice bývá v průběhu celého roku přibližně stejný, liší se však denní hodinou, a tak naplánujete-li si přestěhovat dům nebo byt v září, vyhněte se dopolední a odpolední dopravní špičce. Výhodnější je začít velmi brzy zrána, například již ve 4 hodiny s přesunem, anebo pozdě večer po 22. hodině.