Kde jsem zas nechal své brýle

Býváte někdy v životě roztržití? Na toto téma byl dokonce natočen film s Piere Richardem v hlavní roli. Roztržití lidé nejsou obvykle duchem přítomni a žijí v tu chvíli někde jinde – myšlenkami se nachází v jiném časoprostoru, a z toho pak plynou problémy, protože nevnímají, co se odehrává tady a teď. Součástí tohoto zmatkování také může být hledání brýlí. O to horší to bývá tehdy, pokud nemáte na brýle ochranné pouzdro, a někde je zasednete na židli či na pohovce, anebo je prostě přehlédnete.

dívka s brýlemi

Barva pouzder – zejména pro roztržité jedince (a nejen pro ně) perfektně poslouží pouzdro v zářivých pastelových barvách. Například výrazně červené, žluté nebo růžové dává o sobě najevo již na velkou vzdálenost, a taková pouzdra obvykle nepřehlédnete. Vhodná barva pouzdra je také skvělým oděvním doplňkem, můžete mít pouzder i více, protože nejsou drahá, a lze je střídat podle oblečení a podle různých společenských příležitostí.

sluneční brýle

Pouzdro chrání před poškrábáním – s pouzdry na brýle je to podobné, jako s pouzdry na mobil. Kdo považuje svůj telefon za pouhý křáp, co s ním může praštit o zem, a pořídí si vzápětí nový, ten se možná ani pořizováním vhodného pouzdra nezabývá, ovšem takto se nechová každý. Přece jen není telefon zrovna spotřebním zbožím, jako toaletní papír, a podobně lze nahlížet i na brýle dioptrické či sluneční.

Pouzdra na cestách – pouzdra na brýle nás provází nejen doma, ale i mimo domov, v zaměstnání, nebo na výletech. Jsou to samozřejmé předměty, bez nichž by bylo svízelné ukládat brýle do zavazadel, aniž by se nepoškodily. Nejsou sice tak pevná, například zhotovená z ocelového plechu, ale přece jen mají za úkol postarat se o to podstatné, a sice uchránit skla před poškrábáním a obroučky před polámáním. Bez pouzder na brýle si stěží dovedeme představit třeba takový pobyt na horách nebo pobyt u moře, kde se bez ochrany očí proti ostrému slunci neobejdeme.