Udělejte si pořádek v drobnostech

Život je mozaika, která se skládá z nekonečného počtu různých drobností, tak bychom s trochou nadsázky mohli charakterizovat náš pobyt na této planetě. Každý den řešíme stovky různých drobných úkolů a také bereme do ruky mnoho drobných předmětů, s nimiž úkoly plníme. Kupříkladu sypeme granule domácím mazlíčkům, chystáme k snídani drobné cereálie a ořechy, zapalujeme drobnými zápalkami vonné svíčky v aroma lampě, a mohli bychom pokračovat dál, ve výčtu podobných činností, prakticky až do večera.

kancelářské potřeby

Drobné předměty bychom měli také mít někde uložené. Nejlépe v šikovných a praktických nádobách, jako jsou třeba sáčky či pytle s uzavíracím zipem. A k tomu i drobné PP sáčky pro ty nejmenší předměty.

Textilní galanterie – máte doma pořádek i v textilní galanterii? Když ? vás manžel poprosí, zda byste mu nezašili díru na kalhotách a nepřišili knoflík, víte, kde přesně najít jehlu, patřičně barevnou nit a knoflíky? Víte, kde máte uložené krejčovské křídy, sponky, patentky, zipy, špendlíky a podobné drobnosti? Sáčky z polyetylenu či z polypropylenu se k tomu báječně hodí.

hrací kostky

Navlékání korálků – z korálků si můžete navléknout náhrdelník, náramek, ozdobu nad kotník nebo závěs do dveřních zárubní, ovšem bude to chtít mít korálky vytříděné, aby se pohodové navlékání korálků neproměnilo ve stres.

Kancelářské a výtvarné potřeby – do sáčků lze umístit kancelářské sponky, tuhy do mikrotužky, připínáčky, magnetky, gumy, pastelky, kružítka, propisky a mnoho dalších předmětů z psacího stolu. Udělejte si pořádek ve věcech, tím si usnadníte váš další život.

Hračky – dětské hračky – to nejsou jen velká autíčka a panenky. Patří sem i modelovací hmota, figurky postaviček a zvířátek, puzzle, stavebnice, kuličky, hrací karty a mnoho dalších drobnějších věcí. Seznamte vaše ratolesti s plastovými sáčky, které poslouží i jim, třeba při úklidu hraček.