Kdy je vhodný prodej sro


Většinou se snažíme, aby se nám naše podnikání dařilo. I tak však může, zvláště po letech, nastat chvíle, kdy toho máme zkrátka dost. Důvody mohou být nejrůznější, avšak výsledek je stejný – chceme přestat podnikat. Dobrá, ale co s naší firmou?

Zde máme v podstatě dvě možnosti. Buď ji zrušíme kompletně, nebo ji prodáme. Asi není třeba říkat, že ta druhá možnost je mnohem častější. Nejenže dává začínajícím podnikatelům možnost čerpat z již existující zákaznické základny, navíc si prodávající může ještě něco vydělat. Problém ovšem je, že je nutné prodat ve správnou dobu.

prodej sro

Vystihnout ji je však těžší, než se zdá, avšak pokud skutečně chceme na prodeji vydělat co nejvíce, nic jiného nám nezbude. Naštěstí existuje několik vodítek, která nám mohou pomoci.

Tím prvním je sledování situace na trhu. Jak to v současné době vypadá? Jak moc je o výrobky toho typu, který vyrábíme, zájem? Čím lépe si totiž povedou, tím vyšší cenu si budeme moci říci. Avšak poznat, kdy bylo již dosaženo vrcholu, není nijak snadné. Proto je například prodej sro companiesandoffices.cz tak náročný.

smlouva o prodeji firmy

Zaměřit se také musíme na stav firmy samotné. Pokud začíná jít do úpadku, je vhodné zbavit se jí co nejdřív. V čím horším stavu totiž bude, tím nižší cenu si budeme moci říci, a tím méně zájemců budeme mít. Pokud budeme dokonce v insolvenci, může se snadno stát, že ji nikdo chtít koupit nebude.

Na počtu zájemců také záleží. Zpravidla nejvíce se jich objevuje na začátku léta a v září. Jedná se totiž o chvíli, kdy končí škola a také poslední prázdniny. A část z těchto mladých lidí bude chtít vstoupit do světa podnikání. I proto bude o vaši firmu v tuto dobu větší zájem.

Není samozřejmě jednoduché toto vše vybalancovat. Pokud se vám to však podaří, získáte z prodeje maximální možný zisk. A ten vám rozhodně bude v důchodu hodně k užitku. Přeci jen, čím více peněz máte, tím více si můžete užívat.