Prožijte mírnou zimu v Chorvatsku


Vídáte alespoň občas kolem sebe v přírodě vlaštovky nebo jiřičky? Anebo jsou to dokonce ptáci, co si staví hnízda v blízkosti vašeho domu? A víte o tom, že tito ptáci jsou tažní, a že každým rokem migrují na podzim do teplých krajin? Přiletí k nám pokaždé koncem dubna či začátkem května a odlétají přibližně v září (dle povětrnostních podmínek).

moře v Chorvatsku

Jasným důvodem, proč odlétají, je pokles denních a nočních teplot a také snížení dostupnosti potravy, kdy v okolním prostředí klesá množství létajícího hmyzu.

My lidé to máme výrazně snazší. Nemusíme nikam migrovat, teple se oblékneme, zatopíme a sledujeme okolní krajinu z tepla svého příbytku. Jenže s příchodem podzimu a zimy se také objevuje větší počet zatažených dnů s krátkým slunečním svitem, a to zvyšuje pravděpodobnost výskytu depresí. Toto také může být příčinou, proč se poohlédnout po bydlení v jiném regionu. Třeba v Chorvatsku na pobřeží Jadranu.

jezera v Chorvatsku

Nemáme tentokrát na mysli pronájem apartmánu pro týdenní dovolenou, jde nám o koupi domu v Chorvatsku. Tento čin vám může významně změnit život.

Zima je tu mírná – prožít zimu v Chorvatsku znamená netrpět tolika mrazivými dny a oblékat se ve stylu lehčího oděvu, nikoli jako těžkooděnci navlečeni v masivních rukavicích a tlustých bundách. Chcete-li vyrazit do Alp nebo do Vysokých Tater na lyžovačku, prosím, ale máte-li raději zimu mírnou a přívětivější, zůstaňte raději doma – v Chorvatsku.

Máte moře na dosah ruky – o mořské hladině, příboji a velmi zvláštním ovzduší plném záporných iontů sní nejeden z nás. Moře přináší lidem uklidnění a brzdí rozvoj depresí už jen svým typickým šuměním. Mimochodem, víte, že se dokonce prodává relaxační hudba, která se omezuje pouze na zvuk šumění moře na pobřeží? Bez dalších rušivých elementů? A to nemluvíme o teplém létě, kdy se tu rozvalíte na dece a můžete si dopřát koupel mnohem atraktivnější, než u rybníka se špinavou vodou.